Augu Metamorfozes

No 2. Novembra notiks Anastasijas Dubovskas grafisko un glezniecisko darbu sērija “Augu metamorfozes”.  Tā ir jau ceturtā Anastasijas personālizstāde, kurā var iepazīties, kā arī iegādāties jaunas ilustrācijas, gleznas akriltehnikā un skulptūras.

Anastasija Dubovska ir māksliniece no Daugavpils. Pēc mākslas vidusskolas „Saules skola” beigšanas iestājusies Latvijas Mākslas Akadēmijā, kur, grafikas nodaļā, ieguvusi bakalaura grādu, bet maģistra grāds tika piešķirts 2013. gadā Latvijas Mākslas Akadēmijas tēlniecības nodaļā.

Sākumā Anastasija veidoja lelles un sīkplastikas figūriņas, bet vēlāk, pēc Mākslas akadēmijas beigšanas,  radošā darbība izauga par profesionālo darbību. Visus darbus māksliniece veido intuitīvi un brīvi. Kompozīcijas un tēli veidojas darbā gaitā. Ir mazs domāts, bet daudz darīts.

„Esmu radījusi zīmējumu sēriju ogles tehnikā, kas pārsvarā ir ilustrācijas, kuru galvenais ir augu vai dzīvnieku motīvs, kurš smalki sadarbojas ar manis izdomātiem tēliem. Sižets ir vizuāls stāsts, kurā skatītājs saredz kaut ko savu, personīgu, neaptveramo. Katrai gleznai piemīt jūtīgs un viegls grafiskais izpildījums; melanholiska, bet miera pārpildīta noskaņa. Savus izstrādātus tēlus es saucu par Enerģijām, kas mīt mežos, pļavās, laukos. Tie nav pat cilvēki ko es veidoju, tie ir liriskas, abstraktas būtnes. Nezinu no kurienes radušies šie tēli, un kas ietekmējis to rašanos. Tie ir mazas, labas, maigas enerģijas, kuras pēc būtības ir emocionāli atsvešinātas, it kā pazudušas meditācijā vai nomoda sapnī.  Katrs darbs ir veidots intuitīvi. Ar intuīciju un pieredzi veidojas kompozīcijas, kurās sajaucās augu un dzīvnieku zīmējums ar abstraktu tēlu. Mana māksla kalpo kā iedvesmu avots cilvēkiem.”