Andrejs Kotromins


Dzimis

  1. 1970.g.


Izglītība

1994. g.

Latvijas Mākslas Akadēmija
1988. g.

J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā

Paralēli mācībām piedalījies Maskavā notiekošajās Vissavienības mākslas izstādēs, gūstot atzinīgu vērtējumu un dažādas godalgas.


Arī šobrīd A. Kostromins strādā dizaina jomā, tomēr gleznošanu uzskata par nozīmīgu radošās izpausmes veidu, kamēr dizainera darbā bieži vien nākas meklēt kompromisus. Tādēļ arī pēc Akadēmijas absolvēšanas turpinājis gleznot un, kā atzinis pats - gleznošanas intensitāte bijusi atkarīga no tā, vai ikdienas steigā izdevies rast brīvu brīdi radošam darbam.

A. Kostromins strādā ar eļļas krāsām, akrilu, kā arī eksperimentē, rodot radošus risinājumus autortehnikā. Tās ir gan stilizētas klusās dabas, gan abstraktas figurālas kompozīcijas.

Par savām autoritātēm glezniecībā A. Kostromins uzskata Imantu Vecozolu, Borisu Bērziņu un Ievu Iltneri. Bet, kas attiecas uz viņa paša darbu māksliniecisko izteiksmi - te īpaša uzmanība pievērsta smalkām toņu niansēm, faktūrai, kā arī daudzslāņainam gleznojumam. Darbus veido neskaitāmas krāsu kārtas, klātas cita virs citas, kā rezultātā panākts telpiskums un gleznas virsmai piešķirts mirguļojošs efekts, bet dažviet bagātīgo virsmas faktūru pārklāj zīmējums - smalku tumšu līniju raksti. Pats autors uzsvēris, ka glezniecībā, tāpat kā mākslā kopumā un arī sadzīvē, viņa uzmanības centrā ir tieši krāsa, toņu attiecības, kas ļauj meklēt arvien jaunas nianses un sajūsmināties par atradumiem.