Novembra Liktenis 2011


Oktobra-Novembra mēneši baltu un indoeiropiešu tradīcijā ir veļu laiks, proti, laiks, kad atceras mirušos, tas ir laiks introspekcijai, citiem vārdiem – reize, kad jālūkojas vairāk sevī, nevis tajā, kas visapkārt. Galerija „Slazds” Jums piedāvā šādu iespēju. Jau trešo reizi, galerija "Slazds" aicina uz tumšās mākslas izpausmēm – piedalīties / paskatīties / paklausīties.PIEDALĪTIES: tumšās grafikas / glezniecības / foto mākslinieki aicināti iesniegt darbus līdz 15.novembrim, darbu fotogrāfijas nosūtot uz e-kasti: slazds@slazds.lv  vai kontaktēt personīgi - galerija "Slazds" (Aldaru iela 12/14 (tieši pie Zviedru vārtiem) 12:00 - 20:00.

PASKATĪTIES: izstādes atklāšana ar oficiālo un neoficiālo daļu sestdien – 26. novembrī.
Galerijā "Slazds" – neoficiālā daļa māksliniekiem ar pašbrūvētās degdziras degustāciju.


PAKLAUSĪTIES: oficiālā daļa Nabaklab (Z. A. Meierovica bulvāris 12). Koncepcija - tumšā mūzika, no gotiski melnas un elegantas līdz kosmiski ēteriskiem ceļojumiem ar meteorītu lietu.
Life’s Edge (LT)

Tesa

NigtTales

Cat from Japan

Dj Sinisters Dj Dr.ScaaronsJaunas un neparastas tradīcijas ienāk Latvijas mākslas pasaulē. Viena no tādām ir pagaidām vēl mazpazīstamā „tumšā māksla” ko jau trešo gadu pēc kārtas reprezentē galerija „Slazds”, kas atrodas Vecrīgā, pretīm „Zviedru vārtiem”. „Tumšajai mākslai ir dažādi nosaukumi, bet pareizākais sinonīms, iespējams, ir „metafiziskā māksla”, jo tās uzdevums ir, lietojot reti perfektu glezniecības (tēlniecības, grafikas, kolāžas, u.c.) tehniku, palīdzēt skatītājam iedziļināties filozofisko abstrakciju pasaulē. Runa šoreiz nav par kādu šauru, mazpazīstamu mākslas apakšnozari, vai subkultūru: „tumšā māksla” ir modernās mākslas galvenais virziens, kura elementi plaši tiek lietoti praktiskajā sfērā – reklāmā, grāmatu izdošanā, filmu industrijā un citur.


Novembra sākumā saskaņā ar tradīciju, galerija „Slazds” rīko šajā žanrā strādājošo mākslinieku izstādi, kombinējot to ar radniecisku muzikālo pasākumu, kur tai pašā metafiziskajā pasaulē klausītājus mēģinās ievadīt radniecīga virziena mūzikas veidotāji un atskaņotāji. Kā izstādi, tā muzikālos priekšnesumus šoreiz veidos ne tikai Latvijas profesionāli, bet arī viesi no tuvām un tālām ārzemēm.Life’s Edge ir lietuviešu down-tempo / gothic metal grupa, kuras aizsākums datējams ar 2008 gadu. Tagad tā izaugusi līdz sešu cilvēku sastāvam. Grupas skaņa ir melni plašas amplitūdas ģitāru rifi kombinācijā ar maigākām taustiņu melodijām. Intriģējoša apvienība ar nopietnu attieksmi pret mūziku pasaules līmeņa izpildījumā.

http://www.last.fm/music/Life%27s+Edge / http://www.myspace.com/lifesedgeofficial


Tesa ir Latvijas dzīvā atmospheric sludge / post-metal leģenda, kas sevi izcili parādījusi arī plašajā pasaulē. Jaunākais albums ir jau tepat pie vārtiem. Trīs vīri rada tik masīvu skaņu, ka nogāž klausītāju kā meteorītu lietus.

http://www.myspace.com/tesaband / http://www.last.fm/music/Tesa


NigtTales ir Jelgavas elegants symphonic metal / gothic rock ar operas vokālu. Samērā neilgajā pastāvēšanas vēsturē no 2009. gada pamanījusies iekarot klausītāju uzmanību un izpelnīties Latvijas Metal mūzikas Gada balvu 2010 par labāko vokālu.

http://www.draugiem.lv/nighttales


Cat from Japan ir ģitārburvis, kas savu unikālo skanējumu rada izmantojot ģitāru un cilpu procesoru. Katru reizi unikāls materiāls, kas aizved klausītāju kosmiski ēteriskos ceļojumos.
http://www.draugiem.lv/draugiemlvmusicmusicianphpmid8/Sekojiet informācijai:
http://p3licanwebzine.blogspot.com